Universidad de Almería – E ALMERIA01

Dojazd. Najtaniej i najszybciej dolecieć samolotem. Niestety nie ma bezpośredniego lotu. Można dolecieć z Berlina lub z Wrocławia do Malagi, a potem autobusem do Almerii. Z Poznania można dolecieć na lotnisko w Almerii z przesiadką w Londynie, ale jest to dosyć czasochłonne

Jak dojechać na uczelnię. Większość osób wybiera autobus. W tym celu należy wyrobić kartę autobusową uniwersytecką lub miesięczną ( uniwersytecka: 10 przejazdów= 5,60 euro, miesięczna: 27,80 euro miesięcznie), przystanków autobusowych jest bardzo dużo.  Jeżeli jest taka możliwość, warto dojeżdżać na uczelnię rowerem, droga rowerowa ciągnie się wzdłuż plaży aż do samego uniwersytetu (naprawdę warto!)

Zakwaterowanie. Większość studentów mieszka w wynajmowanych mieszkaniach w dzielnicy ZAPILLO, która znajduje się zaraz przy plaży i około 4 km od uniwersytetu. Uczelnia nie posiada akademików. Porządne mieszkanie można znaleźć za około 150 euro miesięcznie. Można szukać na uczelnianej stronie z ogłoszeniami lub zwrócić się do biura ESN.

Co studiować? Ogrodnictwo - jest wiele przedmiotów do wyboru, które są bardzo podobne do oferowanych przez UP, przy uczelni znajduje się bardzo dużo szklarni. Inne możliwości to: nauki rolnicze, nauki środowiskowe, chemia, matematyka.

Co warto wiedzieć o tej uczelni?  Zajęcia z większości przedmiotów są tylko i wyłącznie po hiszpańsku, dlatego dosyć ważna jest znajomość języka hiszpańskiego.

Kampus uczelni znajduje się tuż przy morzu.

Do kogo można się zwrócić o pomoc w razie potrzeby?  Biuro ESN znajdujące się na uczelnianym kampusie, bardzo chętnie pomagają: info@esnalmeria.org . Inna możliwość to  Biuro spraw zagranicznych na uczelni http://cms.ual.es/UAL/universidad/organosgobierno/vinternacional/personas/index.htm  (na stronie znajdują się adresy mailowe osób z biura). Koordynator uczelniany- Juan Reca Cardeña  jreca@ual.es

Porad udziela: Martyna martyna.pikulik@gmail.com