Instituto Politécnico de Castelo Branco – P CASTELO01

Dojazd. Najtańszym, najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu jest samolot – z Warszawy lub z Berlina.  Następnie w Lizbonie należy wsiąść w pociąg lub autobus.

Zakwaterowanie. Istnieją dwie opcje: Akademik, który kosztuje 150 euro. W cenę wliczone jest wszystko. Pokoje są dwuosobowe. Dużą zaletą jest centralne ogrzewanie w zimie. Drugą opcją jest wynajem pokoju. Zazwyczaj tańsza opcja, ale może nie być ogrzewania albo Internetu.

Co studiować? Wybór przedmiotów jest spory, bardzo dużo kierunków. Można także odbyć praktyki na uczelni.

Co warto wiedzieć o tej uczelni? Miasto jest bardzo małe. Wszędzie można dojść pieszo. Politechnika ma oddziały w różnych częściach miasta. Uczelnia oferuje kursy języka portugalskiego w ramach programu Erasmus+, z których warto skorzystać.

Do kogo można zwrócić się o pomoc w razie potrzeby? O pomoc zawsze można się zwrócić do koordynatorów lub do miejscowych studentów. Dużą wadą tego miasta jest brak organizacji ESN. Jeśli chce się brać udział w wycieczkach organizowanych przez ESN można napisać do nich w Covilhi – jest to miasteczko położone godzinę drogi pociągiem z Castelo Branco lub do Coimbry.

Porad udziela: Katarzyna kaszpawlowska@gmail.com