Hedmark University College – N ELVERUM01

Dojazd. Najszybszym (i najtańszym, jeśli podróżuje się samemu) sposobem dojazdu jest samolot. Linie Norwegian mają połączenia z Polski do Oslo Gardemoen - z tego lotniska jest najlepsze i najprostsze połączenie pociągiem. Stacja kolejowa w pobliżu campusu nazywa się Evenstad i z niej trzeba jeszcze dojść ok 1 - 1,5 km pieszo (albo skontaktować się z Erasmusowym buddy, który bez problemu nas podwiezie).

Samochodem trzeba przeprawić się promem np. Sassnittz - Trelleborg lub Rostock - Trelleborg. Pływa tam linia Stena Line, na którą bilety można kupić przez Internet. Odległość z Poznania to ok 1500km i trzeba liczyć około doby na niespieszny dojazd (w Norwegii są ograniczenia do 80km/h). W paliwo najlepiej zaopatrzyć się jeszcze przed wjazdem na prom, ponieważ w Szwecji i Norwegii ceny paliwa drastycznie rosną.

Zakwaterowanie. Na terenie campusu są pokoje dla studentów zarówno dwu- jak i jednoosobowe. Evenstad dysponuje bardzo ograniczoną liczbą miejsc, więc trzeba je rezerwować bardzo wcześnie. Ceny zakwaterowania w zależności od budynku i czy jest to pokój jedno- czy dwu osobowy wahają się od 1500NOK nawet do 2500NOK.

Pokoje są w pełni wyposażone (pościele), kuchnię i łazienkę (również w pełni wyposażone) dzieli się z kilkoma pokojami.

Co studiować? Ochrona przyrody, inżynieria środowiska

Co warto wiedzieć o tej uczelni? Wszyscy są bardzo przyjaźnie nastawieni, chętnie we wszystkim pomogą.
W bibliotece można wypożyczać sprzęt zimowy (rakiety śnieżne, narty biegowe, buty, kijki, sprzęt wędkarski).

Wszędzie jest daleko. Najbliższe miasteczko - Koppang oddalone jest o ok 20 km, większe Rena o ok 40 km. Zakupy można robić w sklepiku po drugiej stronie rzeki (którą gdy zamarznie można przejść, w pozostałych przypadkach trzeba iść do mostu i cała "wyprawa" w jedną stronę to ok 1,5km).

Do kogo można się zwrócić o pomoc w razie potrzeby? Generalnie do każdego (wszyscy mówią po angielsku), ale osoby odpowiedzialne, które wiedzą "wszystko" to Lucrezia Gorini (lucrezia.gorini@hihm.no) oraz Ragnhild Osterhagen (ragnhild.osterhagen@hihm.no).

Porad udziela: Paulina paulina.pawlak92@gmail.com