Informacje O Uczelniach / Miejscach Praktyk

Informacja

Ta zakładka będzie tworzona na podstawie informacji przekazanych bezpośrednio od uczestników mobilności. Ma na celu przekazanie informacji "z pierwszej ręki" o danym miejscu praktyki czy uczelni partnerskiej.

Université Montpellier 2 Sciences et Techniques – F MONTPEL02

Dojazd. Najszybszym sposobem dojazdu jest samolot. Nie ma jednak bezpośrednich połączeń Poznań- Montpellier. Najwięcej możliwości mamy szukając lotów z Warszawy. Jedną z opcji jest połączenie Warszawa- Montpellier z przesiadką zazwyczaj w Paryżu (linie Air France). Ceny lotów mogą być bardzo korzystne jeśli rezerwujemy je z odpowiednio dużym wyprzedzeniem. Inną opcją (raczej tańszą jeśli za długo zwleka się z rezerwacją lotu) jest połączenie Warszawa- Barcelona. Z Barcelony do Montpellier można dojechać pociągiem TGV, autokarem lub Bla Bla Carem.

Instituto Politécnico de Castelo Branco – P CASTELO01

Dojazd. Najtańszym, najwygodniejszym i najszybszym środkiem transportu jest samolot – z Warszawy lub z Berlina.  Następnie w Lizbonie należy wsiąść w pociąg lub autobus.

Zakwaterowanie. Istnieją dwie opcje: Akademik, który kosztuje 150 euro. W cenę wliczone jest wszystko. Pokoje są dwuosobowe. Dużą zaletą jest centralne ogrzewanie w zimie. Drugą opcją jest wynajem pokoju. Zazwyczaj tańsza opcja, ale może nie być ogrzewania albo Internetu.

Hedmark University College – N ELVERUM01

Dojazd. Najszybszym (i najtańszym, jeśli podróżuje się samemu) sposobem dojazdu jest samolot. Linie Norwegian mają połączenia z Polski do Oslo Gardemoen - z tego lotniska jest najlepsze i najprostsze połączenie pociągiem. Stacja kolejowa w pobliżu campusu nazywa się Evenstad i z niej trzeba jeszcze dojść ok 1 - 1,5 km pieszo (albo skontaktować się z Erasmusowym buddy, który bez problemu nas podwiezie).

Gent University - B GENT01

Dojazd. Przejazd do Gent z Poznania można odbyć za pośrednictwem autokarów (wielu przewoźników) podróż trwa około 14 godzin lub samolotem. Lot Warszawa-Modlin do Brukseli trwa około 2 godzin, ale w tym wypadku należy jeszcze doliczyć około 2 godzin na przejazd do Gent.

Universidad de Almería – E ALMERIA01

Dojazd. Najtaniej i najszybciej dolecieć samolotem. Niestety nie ma bezpośredniego lotu. Można dolecieć z Berlina lub z Wrocławia do Malagi, a potem autobusem do Almerii. Z Poznania można dolecieć na lotnisko w Almerii z przesiadką w Londynie, ale jest to dosyć czasochłonne

Swedish University of Agricultural Sciences – S UPPSALA02

SLU, czyli Sveriges lantbruksuniversitet znajduje się w pierwszej setce najlepszych Uniwersytetów Europy. W Szwecji ma on trzy główne oddziały: w Umea, Uppsali oraz Alnarp. Ostatni z nich - Alnarp - mieści się pomiędzy Malmo i Lund - jednymi z dwóch największych miast Szwecji. Jest on zlokalizowany w zacisznym otoczeniu, wśród wszechobecnej zieleni, w pobliżu plaży. 

Universidade de Évora – P EVORA01

Évora niewielkim miastem w Portugalii, liczącym ok. 60 tysięcy mieszkańców oraz stolicą Alentejo - jednego z regionów Portugalii. Całe historyczne centrum miasta zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Największymi zaletami Evory jest jej malowniczość i spokój - jest to bardzo bezpieczne miejsce, nawet późną nocą nie ma się czego obawiać.

Universität Leipzig – D LEIPZIG01

Dojazd. Lipsk posiada bardzo dobrze rozbudowaną sieć komunikacji miejskiej. Głównym środkiem transportu są tu tramwaje, którymi można punktualnie dojechać praktycznie w każde miejsce tego miasta. Jeśli chciałby się ktoś wybrać w podmiejskie okolice Lipska, może tam dojechać autobusem, a dalsze podróże, do sąsiednich miast, można odbyć koleją podmiejską. Jest wiele możliwości poruszania się po Lipsku. Najbardziej jednak preferowaną przez studentów jak i stałych mieszkańców, jest możliwość poruszania się rowerem.

Subskrybuj RSS - Informacje O Uczelniach / Miejscach Praktyk